Песен за огън и лед
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Периода

4 posters

Go down

Периода Empty Периода

Писане by Карт Нед Юли 17, 2011 1:41 pm

Добре, СЗ е след Завоеванието на Егон Завоевателя, установяването на Кралски чертог и Железния трон. ПЗ е преди Завоеванието.
Таргариените се установяват на Драконов камък към 200 ПЗ. Това ми се струва най-удачният момент да започнем. Домовете са си същите, единствената промяна е че Тъли и Грейджой вероятно няма да са владетели съответно на Речните земи и Железните острови. Някакви идеи по въпроса?
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Периода Empty Re: Периода

Писане by Squirrelflight Нед Юли 17, 2011 2:26 pm

Аз съм съгласна. Само един въпрос: Значи The Doom of Valyria все още не се е случило (съжалявам че не знам как е на български Very Happy ) + има ли дракони? Laughing
Squirrelflight
Squirrelflight
Андал

Брой мнения : 49
Join date : 17.07.2011

http://citadelata.com

Върнете се в началото Go down

Периода Empty Re: Периода

Писане by GOD OF TERROR Нед Юли 17, 2011 5:35 pm

Аз също , но има един проблем - не знам къде да подам описанието на героя си , за да се включа .

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Периода Empty Re: Периода

Писане by Карт Пон Юли 18, 2011 10:54 am

Защото аз геройски го заключих онова място. Очертава ми се ходене на море за 10 дни и няма да има кой да наглежда форума, затова ще го отворя после, като се върна. The Doom е Ориста на Валирия. Има дракони и магията е по-силна от преди. Само недейте прекалява с тези дракони, че петната от изгоряло трудно се чистят. Промените са, че няма Кралски чертог, дома Градинар властва в Предела, Дъскъндейл е центъра на крласките земи от книгата, в Бурен край няма Баратеони, а крале на бурята. Речните земи пак може да са с крале от дома Тъли, никъде не пише, че не са били крале преди Тарагриените. И на Железните острови сигурно някой от другите домове ще е на власт, не Грейджой, като ги знам как си избират кралете. Май ще да е Хоар.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Периода Empty Re: Периода

Писане by Карт Вто Юли 19, 2011 9:28 pm

Добре, тогава, ето как си го представям:

Годината е 200 ПЗ. Или, както я знаят тогава, 5800-тна година от Възшествието на седемте (повече инфо тук) Всичко е спокойно. Властващите домове са както следва:
Севера - Старк, крале на Севера
Речните земи - Тъли, крале на Речните земи
Долината на Арин - Арин, крале на Долината
Запада - Ланистър, крале на Запада
Предела - Градинар, крале на Предела
Бурен край - някой от домовете, крал титулуван като Крал на Бурята. Кой дом да държи Бурен край оставям да предложите вие.
Земите на короната - Дарклин от Дъскъндейл. А можем да го дадем и на речните крале. Титла неизязснена, давайте предложения. Крале на Черна вода?
Дорн - Мартел, принцове на Дорн.
Железните острови - някой от домовете. Още утре ще се появи мистериозно тема за домовете от островите и вие ще да предложите кой е най-подходящ.

Това са девет кралства. Правилно прочетохте. Земите на короната преди Таргариените често са били територия на речните крале, а железните мъже по времето на Завоеванието са държали Речните земи. Затова ги пишат седем, но са били седем само когато Таргариените са ги взели.

И както всичко си е нормално, изведнъж - дракон над Черна вода. Ще да е голям дракон, но болен и/или немощен, иначе Таргариен щяха да владеят цял Вестерос още преди Егон Завоевателя. Не може да е Балерион, защото е умрял на около 200 години, след 48-ма СЗ, което го прави яйце или даже нищо по времето на играта. Наоколо летят гарвани, а валирианците решават да се представят на "диваците", докато замъка на Драконов камък е в процес на изграждане. Има организиран много важен турнир (който ще се яви първата ни обща сюжетна линия) някъде в Речните земи/Земите на короната. Там присъстват всички настоящи членове, после ще го обсъдим и това.

Всъщност най-много работа ще имат пишещите от името на рода Таргариен - описание на дракони, защо са напуснали дома за такова далечно място, какви са им амбициите, как са пристигнали, имат ли яйца, освен вече живите дракони, нямат ли. Доста, но интересно.

Как ви се струва като за момент за начало? Давайте коментари и предложения, ако се сетите за нещо по-добро. И сега се усетих, че това леко ще трябва да промени биото на Лиана (Squirrelflight)
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Периода Empty Re: Периода

Писане by Андин Старк Сря Юли 20, 2011 8:30 pm

Значи, година е чудесна. В смисъл, времевият период е ползотворен и ще могат много неща да се изпишат по него, при това разнообразни. Особено за Таргариените ще има множко работа, но пък наистина ще им е и забавно, поне от моята гледна точка. Идеята за първо общо РП е чудесна - играещите ще се опознаят и ще стане по-интересно, отколкото ако всеки пише по отделно. Пък и ще се завърти някоя друга интрижка, както му се полага и човек може да се почувства толкова близо до Вестерос, че чак мед да му капе от душата. За Бурен край съм си харесала два-три дома, изброявам ги, ако ви допаднат като възможен избор (към един от тях съм прибавила и "мото", така да се каже, макар че е тъпо).

1. Карън - черни птици на жълт фон - Нощна песен - "Никоя песен не е токова сладка"
2. Моригън - черен гарван на зелен фон - Гарваново гнездо - "Мъдрост и величие"
3. Пенроуз - две бели пера, кръстосани на кафяв фон - Пергамента - "Да запишем делата си"

П.С. Предлагам на Карт да отключи секцията за персонажи, защото така или иначе щом като е заключен игралния свят няма да има някой, който да се юрне да пише с неодбрен герой. Пък и бавенето може да доведе до загуба на интерес при измислянето на персонаж и прочие. Разбира се, това е само предложение, може да не се съобразява с него.
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Периода Empty Re: Периода

Писане by Карт Сря Юли 20, 2011 9:49 pm

Секция отключена. Smile То зора беше да направя първо домовете, че да не си помисли някой кандидат, че са само Старк, Ланистър, Таргариен и Баратеон са подходящи за игрални герои. Освен това вече си имаме и правила и инструкции за включване. Остават само играчи. Рекламирайте, рекламирайте, само внимавайте да не си навлечете гнева на някой форумен администратор.

Както вече казах, отивам на море за 10 дни. Ще се върна във форума на 31-ви или 1-ви, а мога и оттам да напиша нещо, ако намеря нет. Бъдете добри докато ме няма Wink. Ако се е стигнало до решение, ще отворя и игралния свят, да си напишем встъпителните глави. Дано се намерят и повечко хора.

Няма лошо това за дома Моригън, че си добавила думи. Иначе те или Пенроуз ми звучат много добри да ги сложим в Бурен край (замъка). За Карън не съм толкова сигурен, понеже седалището им, Нощна песен е най-далечния край на Бурен край (региона), в противоположния край на замъка.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Периода Empty Re: Периода

Писане by Андин Старк Чет Юли 21, 2011 6:37 am

Да, за отдалечеността на Карън май не се бях замисляла много, но ако ще трябва да избирам някой от трите, които предложих, по-скоро Пенроуз бих избрала (затова ги сложих и на първо място). Все пак нека и другите потребители се изкажат и ще видим кой дом ще събере най-много точки.


п.с. Благодаря, че отключи секцията за персонажи. Иначе това с няколкото главни дома, че ще бъдат най-желани се очаква. Дори моята скромна персона точи зъби на Старк, ама то не е само заради Еддард и Аря, ами защото от книгите именно те и Грейджой винаги си ми били най-интересни. И така. Ще видим какво ще става по-нататък.
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Периода Empty Re: Периода

Писане by Карт Пон Авг 01, 2011 12:06 am

Пенроуз имат глас от мен, особено като си спомня Кортни Пенроуз (горкия кастелан).

Ето и тук да задам въпроса си към God - война в Предела и обсада на Староград? Дай малко информация, моля, че ми стана любопитно, наистина.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Периода Empty Re: Периода

Писане by Squirrelflight Сря Авг 10, 2011 5:20 pm

И аз искам да питам за тази война в Предела, защото една приятелка иска да е Тирел и трябва да и обясня нещата, за да може да си изгради историята.
Squirrelflight
Squirrelflight
Андал

Брой мнения : 49
Join date : 17.07.2011

http://citadelata.com

Върнете се в началото Go down

Периода Empty Re: Периода

Писане by GOD OF TERROR Сря Авг 10, 2011 5:43 pm

Описал съм за войната в друга тема , търсете , търсете.

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Периода Empty Re: Периода

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите