Песен за огън и лед
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Танц с дракони

5 posters

Go down

Танц с дракони Empty Танц с дракони

Писане by Карт Пон Ное 14, 2011 5:45 pm

И нека коментарите да се отприщят. Лично аз се сдобих с книгата още днес, от книжарница близо до училище, и впечатленията ми от първите глави са положителни. Прологът е добър, Тирион си е забавен, а Денерис, благодаря на Седемте, имаше глава, в която не размишляваше колко е отчаяна и колко зло е робството и колко й се ще Дрого да е жив. Само малко хронологията ми се обърква. Сам още е на Вала и Джон разправя, че ще го праща на юг, а ние вече сме видели пътуването в миналата книга, но това е бял кахър.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Юмир Пон Ное 14, 2011 6:20 pm

Очаквам неочаквани обрати достойни за сапунен сериал.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Карт Пон Ное 14, 2011 8:27 pm

Като в Колелото ли?

Удар под кръста!
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Юмир Пон Ное 14, 2011 8:55 pm

Не, не като в Колелото, ами по-евтини, тъй като е книга, написана от сценарист, сиреч един дебел сценарий Smile
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Карт Пон Ное 14, 2011 11:05 pm

Ех, поне може и да бъде описано част от действието, вместо да ни информират пост фактум, че някой от важните лошковци е бил убит от главен герой. Wink

Куладин! Куладин! Куладин!

Извън нашият глупав спор за две много известни фентъзи поредици, искам да споделя, че много ме зарадва фактът, че след като Бард не пускаха картите на Вестерос с миналите книги, а тях ги имаше в англоезичните оригинали, сега ги изсипаха всичките на едно. И на солена цена де, ама нейсе.

В идните няколко дни ще се заема да се нагодя към Русинов. Рилс ще стане Ручеите и други подобни промени. Все пак, колкото и да ми е неприятен този гении на превода, четем неговия вариант на "Песента", нали?
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Юмир Вто Ное 15, 2011 9:38 am

Ами да, който не знай английски.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Карт Вто Ное 15, 2011 1:49 pm

Едно е да четеш на чужд език, друго е на своя роден, чуждопоклонник такъв. Razz Сега, вярно, че в някои случаи преводите на Русинов са неподходящи (Планински рай, Бога милост, и новото: Ironowood го е превел Иронуд. Усещате ли иронията?), но пак са си на български, нали? По-добре това и после да търся на АЕ думите, които не ми се струват на място, отколкото да чета с речник или пък да си правя заключения за някоя дума от контекста. Не че не съм го правил де, но си обичам българския език и предпочитам да чета на него.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by GOD OF TERROR Вто Ное 15, 2011 5:17 pm

И аз се завърнах най-после ... иначе съм чел част от Танца на английски и имам доста добри впечатления. Остава да я прочета на БГ, защото едва днес се сдобих с нея -въздиш-

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Юмир Вто Ное 15, 2011 8:05 pm

Работата е там че превода на Русинов убива уникалната атмосфера...
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Адам Хънтър Вто Ное 15, 2011 8:08 pm

Абе, засега само майка я е чела на БГ, защото тя ми я измъкна под носа тъкмо като разглеждах картите, но ще видим ...

Адам Хънтър
Андал

Брой мнения : 38
Join date : 15.11.2011

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Карт Сря Ное 16, 2011 1:53 am

Превод не може да убие атмосферата, но пак влизаме в дидактиката на "ти викаш така, аз викам така". Толкин е хубаво преведен, също и Брукс, но виж, Джордан и Мартин не са добре преведени, ала това по-никакъв начин не прави поредиците им по-нискокачествени в българския им вариант. Не защитавам преводача, просто изтъквам, че като чета нещо, предпочитам да си е на моя език и така е с повечето хора, иначе защо въобще някой се занимава да прави преводи? Особено след като повече от половината фентъзи читатели в България вече са англоговорящи?

Хайде стига за преводите от мен. Ирънууд и мир.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Юмир Сря Ное 16, 2011 8:01 pm

Бре па ти, не можел да убие атмосферата. Предполагам че можеш да възприемаш това, което четеш по различен начин от мен, но като сравня каквото съм чел със сериала, ми се струва че заряда е доста по-различен. Сега, разбирам, че напоследък е модерно да си патриот, но все си мисля, че за чужди автори е най-хубаво да си ги четеш в оригинал, колкото и да си любиш езика, а аз позитивно се възхищавам на делото на Константин - Кирил Философ и брат му Методий, както и на Наум и Климент след тях. Бих казал дори, че това е едно от най-значимите постижения в славянската история...
А що да кажа за хубавите преводи? Хубави преводи от хубави преводачи (сиреч професионални). Мога да допълня, че за мен идолът за перфектен преводач на български е Гео Милев.
И сега мога подобно на теб да вмъкна, че въобще не атакувам г-н Русинов. Един напълно неоснован контрааргумент, праснат ей така - ни в клин, ни в ръкав.
Но стига, не искам да споря с човек, който решава четири от десет задачи.

И сега нека вмъкна нещо, което е свързано с книгата и ще даде място на това мнение в темата. Трябва да ви кажа, че
Spoiler:
Шегувам се. Всъщност
Spoiler:
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Карт Сря Ное 16, 2011 8:16 pm

1. Не критикуваш Русинов? Тролололо.

2. Гласят го за варг и го гласят три книги вече. Време беше да стане някакво развитие по въпроса.

Аз на това се радвам в книгата. Развитие. Вместо хората да се влачат в пътувания в продължение на глави и глави в новата книга действието е "на по-горна предавка". Сиреч, нито ще четем в продължение на половин книга за два плана на Церсей, нито ще се радваме на цяла книга пътуване на Бран.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Юмир Сря Ное 16, 2011 8:19 pm

1. Не критикуваш Русинов? Тролололо.
Опасявам се, че не долови тънкия ми сарказъм.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Карт Съб Ное 19, 2011 11:11 pm

Прочетох я.

Общо взето, радва ме, че в сравнение с четвъртата ("Пир за врани"), която според мен е и най-слаба, има много повече реално развитие. Ако мога да обобщя четвърта ще е в две-три изречения. Тук историята е доста по-сложна. Виждаме развитие на образите и на ситуацията, поне отвъд Тясното море. Главите южно от Вала във Вестерос обаче не ми харесват, изключаем първата с Аша.

А сега това, което не ми харесва. Първо, никой не умря, макар че на Джаймчо не знам как ще му се размине в началото на следващата книга както са тръгнали нещата. Всъщност, единственият, който умря беше второстепенен герой и то един от любимите ми. Sad Нямам нищо против хората да оцеляват, обаче не виждам как Мартин ще успее да приключи в още две книги с толкова много герои, освен ако не ги събере, нещо, което май не му се ще да направи. После, книгата завършва с огромен cliffhanger, който предполага, че адски много неща ще станат известни в началото на следващата. Shocked Общо взето, Танцът се оказва нещо като строяване на войска за бой. Основните персонажи набират сила и се подготвят за епичните битки, които, дай боже, ги очакват в следващата част.

Струваше си чакането, но не и парите според мен. Бард мислят, че книгите им са направени от злато и сребро. Книгата не прави никакви шокиращи разкрития, но пък не е и клинча, на който оприличавам миналата.
П.С. Едно не чак толкова шокиращо откритие. Познайте кой е триоката врана!
Spoiler:
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Адам Хънтър Съб Дек 24, 2011 2:02 pm

И аз да се запиша, че я прочетох ^^

+Имаше доста действие, за разлика от последната книга
-Макар че, за разлика от Вихъра, на Танца Мартин доста се е олял с описанията
+И все пак повечето глави ми харесаха
-Обаче бахти, цяла книга ли юнкайците ще атакуват Мийрийн? Neutral
+най-накрая се появи Теон
-Обаче ми се иска да заколя Рамзи - Мартин му е отдал ПРЕКАЛЕНО много внимание
+Рууз Болтън ми стана симпатичен
-Обаче главите за Джон ми бяха леко скучни ( изключение беше последната)

Абе, не е перфектната книга, но не е толкова зле, колкото Пира

Адам Хънтър
Андал

Брой мнения : 38
Join date : 15.11.2011

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by kuzmara Нед Апр 15, 2012 8:03 pm

Aз си я взех отдавна , остават ми 200 страници от вихъра и ще я почвам - тоя автор уби , най-якия персонаж , и то по доста подъл начин , даже не мислех че фрей ще го убият , мислех че жена му ще го отрови , то не стана както си го мислих , в тези книги в вихъра и сблъсъка , нито секс има , боя ту го има ту няма.... Нито магий , за някакви дракони се разправя , каменн , въздушни , то един дракон бързо или бавно расте , а тъжна история е това романче , над 1000 страници съм прочел и чак на мен ми стана гадно за геройте .... Роб Старк не трябваше да умира и толкоз , аз за книга дето съм купил никога не съжалявам , ама героя дето ме кефеше , и дето имаше само хубави неща той умря , и то Часта за Кейтлин дето е сватбата на брат й , ме кефеше , но като почна да ги колят .....

А тая Аря да не е капчър дъ флаг / който играе Moder Warfare 3 ще ме разбере / ту някой я хваща , друг я пуска - да не е нещо като Фродо , един ще ги събере друг ще ги хвърли във вулкана , само тя остана жива , ама докога туй се пита в задачата , нейните части най - много дразнят....
kuzmara
kuzmara
Андал

Брой мнения : 14
Join date : 28.03.2012

Върнете се в началото Go down

Танц с дракони Empty Re: Танц с дракони

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите