Песен за огън и лед
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пясъчните крале

3 posters

Go down

Пясъчните крале Empty Пясъчните крале

Писане by Balirion Greyjoy Съб Апр 07, 2012 11:17 am

Здравейте,
Видях наскоро, че има още една сравнително нова книга на Мартин - Пясъчните крале. Купих си я и започнах да я чета, но още не съм я прочел напълно цялата. Книгата представлява няколко разказа(които не са свързани помежду си), от които първия е разказа за "Пясъчните крале", който сравнително ми хареса. Втория разказ е за "Бързите приятели", който може би или съм спал, докато съм го чел или нещо съм пропуснал, но не успях да схвана точно смисъла...
Третия разказ е за "Каменният град", който в момента го чета и не мога да ви споделя мнение...
Четвъртия е "Нощен летец".
Петия е "Свръхконтрол"
Шестия е "Уикенд във военна зона"
Седмия е "И седем по нивга не убивай човек"

Купих си книгата с дебели корици, защото съм фен на по - хубаво изглеждащите книги. Единственото недоволство, е че хартията е от жълтите, а не от новите които са бели и хубави страници....
Balirion Greyjoy
Balirion Greyjoy
Железен човек

Брой мнения : 25
Join date : 11.02.2012

Върнете се в началото Go down

Пясъчните крале Empty Re: Пясъчните крале

Писане by Юмир Съб Апр 07, 2012 5:49 pm

Ами той има и доста други творби освен Песен за огън и лед. Някои са научна фантастика, доколкото знам. Предполагам всички си приличат в *еротичните* сцени.

Иначе браво за избора на книга с твърда корица (де та ти бяха и страниците готини, ама карай). Заслужава си да подкрепиш издатели, които се стараят публикациите им и да изглеждат добре на външен вид. Имам две германски книги (издателство Bild ако не се лъжа). Такива корици няма да намериш на българско издание брат.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Пясъчните крале Empty Re: Пясъчните крале

Писане by Карт Съб Апр 07, 2012 6:11 pm

Мисля, че единственото фентъзи на Мартин е Песента. Е, тя и няколко "добавки" - Мистериозния рицар и Дънк и Ег. Останалото са къси научнофантатсични разкази. Обикновенно излиза по разни сборници. Нямам много търпение за разкази, така че нищо от неговите фантастики не съм чел.

Колкото до кориците и хартията - ами, има ги всякакви. Например един том на целите "Хроники на Нарния" (изд. "Труд") у дома е перфектен - дебели корици и хубава хартия, че даже и с едър шрифт. А има и приумици като изданието на "Танц с дракони" - със средни корици, и принтирано на рециклирана тоалетна хартия. В общи линии - ако смяташ, че има защо да пазиш книгата за идните поколения Smile залагаш на твърди корици. Иначе не е толкова важно.

А от кое издателство е книгата (сборника) на Мартин? Бард?
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Пясъчните крале Empty Re: Пясъчните крале

Писане by Balirion Greyjoy Съб Апр 07, 2012 6:18 pm

Да издателството е Бард. Аз иначе си купувам винаги колекционерски издания, луксозни издания или с твърди корици, защото съм фен на книгите и ги колекционирам и ги чета. Доставя ми удоволствие просто като са по - добре направени.
Balirion Greyjoy
Balirion Greyjoy
Железен човек

Брой мнения : 25
Join date : 11.02.2012

Върнете се в началото Go down

Пясъчните крале Empty Re: Пясъчните крале

Писане by Юмир Съб Апр 07, 2012 6:42 pm

Аз говорех за ето това нещо
Пясъчните крале 5267277_fb00c33b49_m
Не е тази дето имам де, но корицата е със същото оформление, твърда и лъщяща с картинка по средата. Направо ми става драго като я хвана.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Пясъчните крале Empty Re: Пясъчните крале

Писане by Balirion Greyjoy Нед Апр 08, 2012 8:10 am

Е да... но такива в България не съм виждал още...
Balirion Greyjoy
Balirion Greyjoy
Железен човек

Брой мнения : 25
Join date : 11.02.2012

Върнете се в началото Go down

Пясъчните крале Empty Re: Пясъчните крале

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите