Песен за огън и лед
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Въведението

Go down

Въведението Empty Въведението

Писане by Карт Пет Юли 15, 2011 2:08 am

Форумът доста добре се самоописва - това е засега единственият обособен форум за роулплей по Песен за огън и лед в България. А и май единственият обособен форум за поредицата изобщо. Говори се за нея, разбира се - тук, там и навсякъде, но няма един единствен форум, който да е специализиран за нея. Поправете ме ако греша.

Знам, че почитаемият автор, Джордж Р. Р. Мартин е забранил на почитателите си да си играят с героите му и да пишат fanfic. Но роулплея в естеството си не е точно fanfic. Той е наполовина игра, наполовина сериозно творчество и не го смятам за нарушение на желанията на Автора. Мартин е създал един прекрасен свят, обемен и подробен и си е откровена грехота, че никой не се е захващал насериозно с роулплей по него. Замислете се колко много пространство ни е оставил авторът! Години и години, през които нямаме данни за събития във Вестерос, смътни линии на генеалогията, смътна информация за политическата ситуация. Това не е призив да извратим историята на Мартин. Призив е да я обогатим, да я разширим, да й дадем цвят в друга насока - към миналото, към епохи, които перото на автора не е украсило както им подобава. Ние няма да си играем със съдбите на вече създадените персонажи, нито ще прекрояваме граници или създаваме домове. Ние ще творим и ще се забавляваме без да нарушаваме молбите на почитаемия Автор.

Знам, че пътят ще е дълъг и труден. Но надявам се, той ще бъде и славен.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите