Песен за огън и лед
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Game Of Thrones - Season 1 & 2

+2
Карт
Андин Старк
6 posters

Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Андин Старк Сря Авг 17, 2011 1:11 pm

Вярно, че темата не е свързана с книгите, но си е с поредицата. Затова я сложих тук, но ако Карт прецени, че не й е тук мястото, може да я метне в другия раздел ^^
Та, чудех се какво мислите за продукцията? Как ви се стори първия сезон, какви очаквания имате от втория? Актьорската игра, режисьорското изпълнение ... дали бяха на ниво? Попаднах на един сайт, в който са добавени и новите герои за втори сезон. Някои от актьорите и актрисите са ми познати и знам, че ще се справят страхотно, но другите са ми пълна мъгла.
Ето тук е страницата, където са показани кой с коя роля се е нагърбил.
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Карт Пет Авг 19, 2011 3:53 pm

Първият сезон ме изненада приятно. Добра актьорска игра, не са предъвкали много историята, всичко е наред, общо взето. Предполагам, защото автора на книгите е основен сценарист на сериала. Въпреки че, в името на приличието, някои неща бяха сменени... Е, това вече не ми хареса чак толкова много. Губи се малко от атмосферата на книгите, когато ти се струва, че на Санса можеш да й дадеш между 16 и 18, според сцената, а Роб, Теон и Джон са на една и съща възраст. Също дотраките леко ме издразниха, обаче така ги вижда автора - така ги прави. Не че нямаше нелогични моменти около тях. Изглежда конете не са им стигнали, за да качат всички на коне. Smile А и култура на конни ездачи, които ядат конете си (конска сушеница)? Я стига! А и може би съм предубеден, защото ми е трудно да понасям Денерис. Имаше и дребни скъсявания на историята от книгите, малко промени и малко добавки. Като цяло, 8/10, мен ако ме питате.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Squirrelflight Пет Авг 19, 2011 7:54 pm

От каста най не мога да понасям Кейтлин. Не мога да свикна с престарялото й излъчване, а и ужасно театралничи, особено когато заговори. Санса също ми се видя лек ужас... Аря си е паснала - все едно такова палаво и усмихнато дете съм си представяла. Робърт си беше младолик дебелак във въображението ми, но явно в онези времена бързо са стареели (справка Лейди Старк). Но може би най-неотразим беше Шон - много му отива да играе човек на дълга.
Нещо, което ме хвърли в потрес бе шлема на Хрътката. Изобщо не си представях подскачаща кучешка глава. Shocked Обаче нещото, заради което пищях дни наред беше... ДРОГО. не можеха да уцелят по-правилен човек. Това е моят хал - прекрасен във всяко отношение, с дългите коси, медната кожа и каменното изражение I love you
Обаче откъм брони, храна, дрехи, коси.... постарали са се много хората. Не бяха спестили нищо (визирам голите сцени) което ме също ме изненада. Но все пак за такъв бюджет можеха да се постараят повече.
9/10 от мен ^^


Последната промяна е направена от Squirrelflight на Пет Авг 19, 2011 8:15 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Squirrelflight
Squirrelflight
Андал

Брой мнения : 49
Join date : 17.07.2011

http://citadelata.com

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by GOD OF TERROR Пет Авг 19, 2011 8:04 pm

Сериалът си беше супер. Имаше промени в оригиналната история , но мога да го преодолея.
Сега за геройте: Кейтлин ми приличаше на стара бабка , но и това мога да преодолея. Санса ... о по дяволите , Санса ми изглеждаше по-стара от Церсей в сериала (образно казано). Обаче в най-голям шок ме хвърли Лиза Арин. Когато я видях в сериала , едва се сдържах да не ми увисне ченето. И макар да не съм фен на дотраките , представиха ги много добре. И актрисата , която играе Денерис , си беше супер. А Тирион ... с него са уцелили 11 по десетобалната схема. Изглеждаше перфектен във всяко едно отношение.
Заради Тирион и Денерис ще дам 9.5/10 , но си имам едно наум за Тъли ...

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Карт Пет Авг 19, 2011 9:04 pm

Тирион е много добър - няма спор. Самият актьор е страхотен и образа му пасва. Кейтлин си изглеждаше като майка на пет деца. Обаче са й качили годините - в книгата умира на 35. Това е просто защото са състарили всички. Робърт според мен си изглеждаше точно толкова похабен от титлата и пиенето, колкото трябва. Лиза беше... Е, Лиза. Похабена, на ръба на лудостта, параноична. Много добре го изигра. Ако забелязахте, даже имаше родствена прилика с Кейтлин. Шлема на Клегейн беше страшен. Ама с брат му Грегор се бяха объркали - той трябваше да има юмрук на върха на шлема си.
Като цяло, Шон Бийн трябваше да го подложат на диета преди да го пуснат да играе. Изглеждаше ми много добре хранен, не като северняк. В моята представа Нед не е с толкова мощна физика. Обаче иначе играта му бе много добра. А актрисата, която играеше Днерис, беше почти 1 към 1 с оригинала... Което значи, че всъщност не ми допадна много. Razz Джейсън Момоа (Хал Дрого) съм го в Старгейт, скоро ще го гледам и в Конан... Човекът си знае работата.
Колкото до въпросите с автентичността... Ами... Снимали са в Мароко Кралски чертог. Бяха го направили на Дорн. Изглеждаше чистичък, слънчев, с извити арки и жълти варовикови стени. Още малко и очаквах и палми да видя. Броните не бяха лоши, с някои изключения (кралската гвардия не бяха с бели доспехи и шлемовете им не пазеха лицето) а Сирио Форел ми напълни душата с упражненията си по фехтовка. Въпреки че не знам кой ще се опитва да държи шверт с техника за рапира. Е, те не показват реална фехтовка, а сценична. А може би точно за това не бива да се оплаквам. Гледал съм Конан с Шварценегер където фехтовката беше... брррррр.

Огледах списъка от актьори за втория сезон. Повечето не си ги представям добре в ролите им, честно казано. Особено Станис. Като го обръснат този и го направят с грим да изглежда по-изпит, ще си кажа мнението, но в момента просто не го виждам като Станис. Освен това брилянтна идея - да изберат модел за Бриен Тартска. Не разбирам добавянето на нов герой от дома Ланистър, а... Джейн Уестърлинг... Ами, на тази снимка ме плаши. Обаче повечето от останалите са много добри избори - Халайн, Мелисандра, Джили, и особено Давос (още един човек, който има нужда от отслабване за да изглежда средновековно). Аша Грейджой, отказвам да я нарека Яра, също има много подходяща актриса, която да я изиграе, а Натали Дормър е прекрасен избор за Марджери, макар че е малко възрастна за ролята според мен, но аз през цялото време съдя по книгите.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Юмир Съб Авг 20, 2011 4:20 am

Не се съмнявам че Джейсън Момоа е едно чудесно дърво, и като такова е изиграло Дрого добре.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Balirion Greyjoy Съб Мар 31, 2012 10:38 am

Е какво ще кажете за трейлъра на новия сезон? И също за 0-левия епизод, който е обобщаващ?
Ще гледате ли в понеделник първия епизод от сезон 2 по HBO от 9 часа или ще изчакате да го изтеглите през другите дни?
Balirion Greyjoy
Balirion Greyjoy
Железен човек

Брой мнения : 25
Join date : 11.02.2012

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Карт Съб Мар 31, 2012 3:48 pm

Нулевия епизод смятам да си го сваля тези дни, а трейлъра... Еми, трейлър беше. Как да не е хубав?

HBO излиза златно. Колко беше, десет лева на месец, за канал който се фокусира на сериали? Ще чакам да го изтеглят, барем и със субтитрите, че няма само аз у дома да го гледам, а другият зрител е зле с английския.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Balirion Greyjoy Съб Мар 31, 2012 4:09 pm

И аз попринцип нямам HBO в вкъщи, защото е по - скъпо за плана на месец, но натиснах тези дни някакво копче и взе, че тръгна... което ще рече, че ще го гледам аз в понеделник по телевизията, но си мисля, че накрая на месеца и аз ще трябва платя с 5-10лв повече....
Balirion Greyjoy
Balirion Greyjoy
Железен човек

Брой мнения : 25
Join date : 11.02.2012

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Карт Нед Апр 01, 2012 8:01 pm

Четох, че Уве Бол ще прави пълнометражен по Песен за огън и лед. Базиран на Дънк и Ег. Бррр. Познавате господин Бол, нали?
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Balirion Greyjoy Пон Апр 16, 2012 7:28 pm

Е как ви се струват първите 3 епизода от сезон 2? На мен лично много ми харесаха...?
Balirion Greyjoy
Balirion Greyjoy
Железен човек

Брой мнения : 25
Join date : 11.02.2012

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Карт Пон Апр 16, 2012 7:47 pm

Наречете ме задръстен, но не схванах защо трябваше да се вкарват някои промени, в сравнение с книгите. Може би щеше да е по-добре без тези дребни смени. Иначе първите две серии са добре. (третата не съм я гледал) Като изключим, че все си представях Станис по-брадясал и Давос по-слаб. Все такива са ми по-сериозните забележки. Smile
И а дано този сезон поне да имат пари да направят битката (Черна вода), вместо да фраснат Тирион отново по кратуната.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Юмир Чет Юни 14, 2012 7:28 pm

И а дано този сезон поне да имат пари да направят битката (Черна вода), вместо да фраснат Тирион отново по кратуната.
Битка имаше, но си пролича, че не им стигат парите. Също така се наблюдават няколко съществени отклонения от книгата, сред които най-фрапантно беше
Spoiler:
в кулата на тъмните сили. Като цяло във втори сезон си проличава същата тенденция, която се наблюдава и в книгите след първата - затъпяване.


Последната промяна е направена от Юмир на Чет Юни 14, 2012 7:30 pm; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : because I was loaded okay)
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Game Of Thrones - Season 1 & 2 Empty Re: Game Of Thrones - Season 1 & 2

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите