Песен за огън и лед
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Обсъждане около сюжета на играта

+5
Юмир
Андин Старк
GOD OF TERROR
Squirrelflight
Карт
9 posters

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Юли 20, 2011 5:46 pm

Ясно за какво става въпрос.

Досега свършеното е самото създаване на форума, предложения за периода, попълнени хроники за Седемте кралства (без Вала и отвъд него, но за там инфото не е чак толкова тежко), в това число и има-няма 400 дома. И мисля, че съм си заслужил почивка след четири дни занимаване с тези хроники. Smile От утре до края на месеца съм на Слънчев бряг и от мен няма да има движение по форума, освен ако не намеря отнякъде нет там, а дори и тогава ще е да хвърля по едно око, не за нещо сериозно.
Остава само да видим как да започнем. Ще копирам предложението ми от thread-a за периода:

"Добре, тогава, ето как си го представям:

Годината е 200 ПЗ. Или, както я знаят тогава, 5800-тна година от Възшествието на седемте (повече инфо тук) Всичко е спокойно. Властващите домове са както следва:
Севера - Старк, крале на Севера
Речните земи - Тъли, крале на Речните земи
Долината на Арин - Арин, крале на Долината
Запада - Ланистър, крале на Запада
Предела - Градинар, крале на Предела
Бурен край - някой от домовете, крал титулуван като Крал на Бурята. Кой дом да държи Бурен край оставям да предложите вие.
Земите на короната - Дарклин от Дъскъндейл. А можем да го дадем и на речните крале. Титла неизязснена, давайте предложения. Крале на Черна вода?
Дорн - Мартел, принцове на Дорн.
Железните острови - някой от домовете. Още утре ще се появи мистериозно тема за домовете от островите и вие ще да предложите кой е най-подходящ.

Това са девет кралства. Правилно прочетохте. Земите на короната преди Таргариените често са били територия на речните крале, а железните мъже по времето на Завоеванието са държали Речните земи. Затова ги пишат седем, но са били седем само когато Таргариените са ги взели.

И както всичко си е нормално, изведнъж - дракон над Черна вода. Ще да е голям дракон, но болен и/или немощен, иначе Таргариен щяха да владеят цял Вестерос още преди Егон Завоевателя. Не може да е Балерион, защото е умрял на около 200 години, след 48-ма СЗ, което го прави яйце или даже нищо по времето на играта. Наоколо летят гарвани, а валирианците решават да се представят на "диваците", докато замъка на Драконов камък е в процес на изграждане. Има организиран много важен турнир (който ще се яви първата ни обща сюжетна линия) някъде в Речните земи/Земите на короната. Там присъстват всички настоящи членове, после ще го обсъдим и това.

Всъщност най-много работа ще имат пишещите от името на рода Таргариен - описание на дракони, защо са напуснали дома за такова далечно място, какви са им амбициите, как са пристигнали, имат ли яйца, освен вече живите дракони, нямат ли. Доста, но интересно.

Как ви се струва като за момент за начало? Давайте коментари и предложения, ако се сетите за нещо по-добро. И сега се усетих, че това леко ще трябва да промени биото на Лиана (Squirrelflight)"
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Squirrelflight Нед Юли 24, 2011 3:01 pm

Аз имам два проблема:
1. Не мога да измисля уместна причина защо Таргериен са напуснали Валирия
2. Понеже съм чела книгите на английски не мога да преведа много от валирийските имена за което ще се радвам на помощ Very Happy
Squirrelflight
Squirrelflight
Андал

Брой мнения : 49
Join date : 17.07.2011

http://citadelata.com

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Пон Авг 01, 2011 12:03 am

Защо са напуснали Валирия?
Ами защо някой благороден дом тръгва да завладява (в 99% от случаите)? Или са обезнаследени и жадни за свои собствени земи или са си просто жадни за земи. Аз залагам на първото, защото са се забили накрай света.
Валириански имена има доста, ама книгите са ми на Пловдив, а аз съм на София в момента (това ще се поправи до три дни). Ето за какво мога да се сетя набързо:
Егон
Регар
Мегор
Белор
Деймън (Блекфир)
Денерис
Визерис
Ерис
Залагаш на ис и ор/он. Любимите имена за владетли са Егон, заради завоевателя, предполагам. Като се докопам до книгите си, ще видя какво е измислил господин Русинов за имената и ще постна още. Може би ще е подходящо да направя някакъв речник за валириански имена/думи, за да е по-лесно.

А, и евтин трик това с edit-a на нещо, което вече съм одобрил. Можеше просто да си внесеш промените. Няма лошо, просто като отидох да хвърля едно око, ми изглеждаше малко идиотско - празно поле, надпис ОДОБРЕН и отодлу инфо, че ще преработваш. А и писах на God of Terror да ти прегледа биографията - сега какво ще прави? Razz

@ God of Terror - Ъм... Война в Предела, обсада на Староград? Хвърли ме в тъч. Опиши какво имаш предвид или си намислил. Нямам нищо против подобни събития, но те определено не са локални и ще ни трябва малко инфо каква е идеята ти, за да е одобрен героя (който е много млад или е продукт на изключително странни политически бракове) и да включим в общата картина размирици в Предела.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by GOD OF TERROR Пон Авг 01, 2011 5:01 am

Карт написа:

@ God of Terror - Ъм... Война в Предела, обсада на Староград? Хвърли ме в тъч. Опиши какво имаш предвид или си намислил. Нямам нищо против подобни събития, но те определено не са локални и ще ни трябва малко инфо каква е идеята ти, за да е одобрен героя (който е много млад или е продукт на изключително странни политически бракове) и да включим в общата картина размирици в Предела.

Ами преди 26 години е имало война в Предела , водена от Градинарите и техните знаменосци срещу Арбор , поради факта , че тогава Арбор е независим . В крайна сметка при битката за Староград , Градинарите печелят и Редвините са принудени да станат знаменосци на Градинарите. Надявам се , че съм изяснил всичко. Wink

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Вто Авг 02, 2011 4:46 pm

Става това с независимостта - Арбор все пак е остров.
Иначе ето още четири валириански имена - Дрогон, Регал, Визерион (драконите на Денерис), Ренис. А и нищо не пречи да се направи проверка в wiki-то на Песента и оттам да се превеждат имената, не са чак толкова странни.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Squirrelflight Чет Авг 04, 2011 10:53 am

А кога всъщност ще играем? Защото мисля, че изяснихме всичко, а останалите неща можем да ги правим и по време на играта.
Squirrelflight
Squirrelflight
Андал

Брой мнения : 49
Join date : 17.07.2011

http://citadelata.com

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Чет Авг 04, 2011 12:44 pm

До края на седмицата ще отворя игралната част. Иначе до днес по някое време ще дам предложението за пролога и ще видим дали ви харесва.

А, да, много важно, щях да го забравя - кое време е? Нали сезоните са по няколко години. Гласувам за пролет.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Чет Авг 04, 2011 1:41 pm

Речено - сторено. Smile Ето ми го предложението за пролога:

Spoiler:
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Squirrelflight Чет Авг 04, 2011 3:16 pm

:о Леле, Карт, страшно е. Евалата. Very Happy
Squirrelflight
Squirrelflight
Андал

Брой мнения : 49
Join date : 17.07.2011

http://citadelata.com

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by GOD OF TERROR Чет Авг 04, 2011 7:16 pm

Изумен съм. И стига си ми издавал плановете за героя. Това с конфликта го пазех за по-нататък. Very Happy Very Happy

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Андин Старк Съб Авг 06, 2011 9:48 am

Хохо, чудесно се е получило. Вече нямам търпение да започваме да пишем Laughing
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Нед Авг 07, 2011 4:09 pm

Е, започнахме. Smile Добро начало става, интриги в Староград и Арбор и пир в Зимен хребет.

Какво ще кажете за турнира, по време на който ще се разбере, че Таргариен са на Драконов камък? Къде да го организираме, кой да победи? Както ни гледам героите до момента, ще трябва да направим неигрален персонаж за шампион в двубоите с пики (единственият мъж, който не е болен, е северняк и страни от пиките, а дамите... е, както си решат. Very Happy ). А може и някой от мъжете Старк да вземе титлата, стига Андин да сметне, че биха се прибощили към южните традиции мъжете да се млатят с пики. Победата в общото меле идеята ми е да я присъдим на двама души едновременно (ще ми се единият да е Карт, трябва ми за сюжета ми както съм го измислил). Надпревара с коне/стрелба с лък/състезания за бардове - ако въобще има, тук може всеки да вземе титлата. Аря май беше майсторка на лъка?

За справка, ето каква е организацията на турнир във Вестерос (а и попринцип) - има поредица от сблъсъци с копия, при директна елиминация. Накрая победителя получава корона. Освен това има общо меле, което е имитация на битка в умален мащаб с турнирни (затъпени) оръжия. Освен това, според големината на турнира, може да се организират състезание по стрелба с лък, надпревари с коне, певчески надпревари... Пировете по време на турнир са задължителни. Интригите и убийствата също. Какво по-добро място да се отървеш от някой свой враг от турнирното поле - там лесно се организират "инциденти".
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Андин Старк Нед Авг 07, 2011 5:59 pm

Аз съм съгласна за турнира - звучи супер. Нека се намира някъде по на юг, някъде, където територията може да бъде поне малко неутрална, за да не се избият участниците преди дори да започнат. За мелето на разположение са и двамата братя на Андин - стига да не трепете Теон, той е ключова фигура и трябва да продължи да съществува Laughing За пиките ... не мисля, че Рикард ще може да се справи, пък и не е честно навсякъде все Старк да печелят ... макар че си е нормално Twisted Evil Аз мога да се включа по отношение на ездата, но само там, защото на Ан едва ли ще й се занимава много с нещо друго. И ... това е общо взето. Ако се сетя нещо - ще добавя.
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by GOD OF TERROR Нед Авг 07, 2011 6:28 pm

За моя герой ще е стерлянето с лък или ножове. А за сестрата ще е ездата.
П.П. Решил съм да си пратя героя в Зимен Хребет , така че ако нямате нищо против , да отложим турнира.

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Андин Старк Нед Авг 07, 2011 6:42 pm

E, той турнирът не е казано, че ще бъде сега. Всъщност предполагам, че Карт има предвид в най-близко бъдеще, което ще рече, че първо е редно някак да започнем нашите си локални действия, а след това да се юрнем всички към общото писане. Поне така мисля, де.
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Нед Авг 07, 2011 8:19 pm

Турнирът е в обозримото бъдеще - сиреч, някъде през следващия месец, както аз го виждам. Да има достатъчно време да го обсъдим, да подготвим биографии за някои от най-важните участници и .т.н. Може по някое време да се "получат писма", разпратени от организаторите, после да се потегли на път, да видят малко свят героите ни. Smile
Та, значи, мислиш да пратиш Томен на състезание за стрелци/метачи на ножове, а Церсей Сняг да язди? Аз лично смятам като го правим да запиша Карт в мелето и да го избутам чак до края му, ако някой няма нещо против.

Добре, първо турнирно предизвикателство, което ми хрумна - всеки, който желае да постне до три песни (не е нужно да са лично от него, но да са на средновековна или подобна тематика) под Spoiler-и. После ще гласуваме кой е най-добрият и победителят ще има право да опише барда, който ще вземе титлата и наградата от турнира. Или само да му даде име и да остави описанието другиму, ако не му се занимава. Няма нужда да бързаме - да кажем, че има период от две седмици да издирим/измислим песни. И най-добре да не са от книгата, въпреки, че нямам нищо против някой да измисли думи за онези песни, които нямат тескт, а само са споменати. Какво ще кажете за идеята?
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Squirrelflight Нед Авг 07, 2011 8:52 pm

Демек така:

Spoiler:
Squirrelflight
Squirrelflight
Андал

Брой мнения : 49
Join date : 17.07.2011

http://citadelata.com

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Нед Авг 07, 2011 9:10 pm

Демек, лирики, текстове, на български. За да може докато се води състезанието, героите ни да могат да "чуят" песните. Иначе особено "Bard's song" е много добра като звучене и като текст, струва ми се и можеш спокойно да я преведеш, ако намериш отнякъде лириките на английски.

Бъдете креативни! Или бъдете Валери Русинов! (Сериозно, не бъдете Валери Русинов, моля ви) Дайте най-добрия текст на средновековна песен на български. И за да покажа какво имам предвид, не само да празнословя, нека да започна - това е мое, от нещо, над което работя в момента:

Spoiler:
Лириката винаги ми е бягала, заради което следващите ми две предложения ще са преводи. Razz

А предложенията ти са добри като музика, но като текст не знам за какво са. Половината от изкуството на средновековните бардове се е кореняло в тесктовете, в историите, които разказват, в посланията, не в музиката сама по себе си. Вземи Дъждовете на Кастрамир, или, ако искаш, Песен за Ролан, и ще видиш, че там водещи са по-скоро думите.

Песен за Роланд: http://chitanka.info/text/10214-pesen_za_roland

Дъждовете на Кастрамир:
Spoiler:

Ето го и в оригинал. Открийте десете разлики:

Spoiler:

Ако някой предложи нещо с размерите дори на половината Песен за Роланд предлагам да му се издигне паметник на пъпа на София, или в град по негов избор. Но идеята е да е нещо в духа на тези саги, или на моята песен.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Юмир Пон Авг 08, 2011 9:49 am

Може да се опитам да съчиня песен за септон Онай.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Пон Авг 08, 2011 6:08 pm

Ммм, вече го предвкусвам, любезни!

Иначе ето второто ми предложение:

Spoiler:


Това всеки, който е чел по-сериозно фентъзи, трябва да го познае откъде е. Преводът е мой. Very Happy Иначе преводът от оригинал, който го е направил преводача на книгата (няма да издам коя е) е много добър, но реших да си поиграя на преводач.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Юмир Пон Авг 08, 2011 6:34 pm

Хм, напомня ми на Майн Кампф и търсенето на повече жизнено пространство.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Пон Авг 08, 2011 6:37 pm

Хитлер се намества в списъка на фентъзи авторите точно между Пратчет и ам... Пратчет.

Иначе отговорът е лесен - помисли още. Чели сте книгата и сте гледали филм по нея. Във филма има съкратена версия на песента. Повече няма да подсказвам.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Squirrelflight Пон Авг 08, 2011 6:45 pm

Трябва да ти призная Карт, бива те с превода. Лично за мен е адска мъка да превеждам песни и стихотворения, защото трябва да има някаква рима все пак. Иначе - Властелинът на Пръстените. Ако не се лъжа, беше малко след като хобитите тръгнаха на път. И отново - много добър превод. Впечатлена съм.
Squirrelflight
Squirrelflight
Андал

Брой мнения : 49
Join date : 17.07.2011

http://citadelata.com

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by GOD OF TERROR Пон Авг 08, 2011 6:47 pm

Squirrelflight написа:Трябва да ти призная Карт, бива те с превода. Лично за мен е адска мъка да превеждам песни и стихотворения, защото трябва да има някаква рима все пак. Иначе - Властелинът на Пръстените. Ако не се лъжа, беше малко след като хобитите тръгнаха на път. И отново - много добър превод. Впечатлена съм.
Не съм й учуден , че се впечатли (ти от какво ли не се впечатляваш) . Но превода е трепач Карт.

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Squirrelflight Пон Авг 08, 2011 6:55 pm

По принцип превода е нечовешки болезнен къртовски труд, който в началото е приятен, а после започваш да псуваш всички автори, преводачи, книги, издателства и нагли хора, умрели за въпросния превод, да си блъскаш главата в каквото ти попадне, да човръкаш из гугъл транслейт и като закъсаш да отвориш големия тлъст хартиен речник, да преведеш скапаната дума и най-щастливо да завършиш изречението, след което да осъзнаеш, че или звучи отвратително, или е неправилно, или няма никакъв смисъл и после да легнеш и да умреш. Знам го от личен опит. Затова се възхищавам на преводачи (изключение е г-н Русинов) и хора, които могат да направят така, че хем да проментят променят коренно някакъв текст, хем превода да се доближава максимално до оригинала.
Squirrelflight
Squirrelflight
Андал

Брой мнения : 49
Join date : 17.07.2011

http://citadelata.com

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите