Песен за огън и лед
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Обсъждане около сюжета на играта

+5
Юмир
Андин Старк
GOD OF TERROR
Squirrelflight
Карт
9 posters

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Пон Авг 22, 2011 1:58 pm

Ето го и моят глас.
В двубоя на мистериозния рицар и Джем Арин залагам на Дженевра Цветя.
В двубоя между Елайъс Дарклин и Уолдо Фрей бих предпочел Уолдо Фрей, но да се счупят повечко пики, защото ми се струва, че и двамата са на равно умение.
Нед Пайн го виждам свален от Джаред Тирел (може би даже убит?) на втория сблъсък, след като са счупили по една пика.
Драконовият син ще прати Клей Рейн на земята на първото минаване.
В двубоя между наследника на Орлово гнездо и Ренда Бракън победителят би трябвало да е Дамата в синьо.

Двубоят между Едард Мартел и Ренда Бракън ще е много оспорван и след множество счупени пики или и двамата ще се отстранят, или някой от тях ще се откаже. Да кажат "създателите" им, аз не смея да реша победителя при все че Едард е подчертан, а с Ренда могат да станат много любопитни неща, ако продължи.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Юмир Вто Авг 23, 2011 7:03 pm

Ето го и моят глас.
В двубоя на мистериозния рицар и Джем Арин залагам на Джем Арин.
В двубоя между Елайъс Дарклин и Уолдо Фрей съм твърдо за Уолдо.
Джаред Тирел>Нед Пайн.
Драконовият син побеждава глинения войник Клей Рейн.
Не ми се гласуваше за жена, но какво да се прави. Ренда Бракън.

Пак съм за Ренда.

Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by GOD OF TERROR Вто Авг 23, 2011 8:03 pm

Джемчо и Мистериозният рицар ще счупят някоя и друга пика , но мисля че само глупава грешка ще определи победителя
Уолдо ще спечели срещу Дарклин , но не се знае със сигурност вота ми тук ...
Пайн ще вкусва прах след двубоя с Тирел
Драконовият син е сериозен претендент , но ще е оспорвано
Жената кърти и моя човек ще се види в голям зор да победи. Което няма да стане , защото съм твърдо зад Ренда.

А дорнеца и Ренда доста ще се поизпотят. Аз съм за моят човек ( затова го нарекох Едард , на любимия ми герой) , но ще е интересно да видя как Дамата в синьо печели турнира. Физиономиите на хората ще са безценни. Very Happy Very Happy

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Андин Старк Вто Авг 23, 2011 10:57 pm

1. Мистериозния рицар според мен ще му разкаже играта на Джем Арин, въпреки че ще е оспорван двубой.
2. Уолдо Фрей трябва да изненада внучето Дарклин, някак да му покаже, че царската кръв не значи непременно победа.
3. Джеред Тирел и този път няма да приеме "не" като отговор и ще смаже Нед Пайн.
4. Драконовият син ще победи Клей Рейн.
5. Значи, би било истински фурор жена да премине напред. Лордовете ще се натръшкат от яд, да. Пращам лейди Бракън нагоре.
6. Същата логика като горната - да победи Бракън. После може и да й спретнат някой инцидент, за да я изкарат извън турнира и да дръпнат някой от победените момчета нагоре. Така тя ще се е доказала като войн, ще е разбунила духовете, само за да я прецакат, за да може накрая Мартел да продължи. Хем идеята ми за всяването на смут ще е изпълнена, хем подчертаният ще се вреди за сериозните битки.
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by GOD OF TERROR Сря Авг 24, 2011 9:19 am

Мисля , че досега Уолдо , Драконовия син и Джаред Тирел са сигурни за минаване напред. Но сега всичко е в ръцете на Squirrel .

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Авг 24, 2011 4:44 pm

Squirrel нещо не се вясна. Е, както и да е. Продължаваме напред. Победителите от предварителния кръг са:

Мистериозния рицар (Дженевра Цветя) надделява над Джем Арин в оспорван двубой.
Уолдо Фрей без проблеми преодолява Елайъс Дарклин.
Джаред Тирел разпарчетосва Нед Пайн. По усмотрение на пишещите по време на турнира, Нед може да се окаже мъртъв или много тежко ранен, понеже никой май не го харесва.
Драконовият син побеждава лесно Клей Рейн.
Ренда Бракън побеждава Улл Арин.
След три счупени пики Едард Мартел е свален на земята, но Ренда е принудена да отстъпи (явната причина е рана в рамото й, а тайната - зависи от това как ще го опишем).

Това значи, че нататък продължават номера 2, 22, 23, 20, 12. Включват се шампионите със стара слава - 1, 3, 6, 7, 9, 10, 11, 13, 16, 17, 18, 21. Това са 17 състезатели (а трябва да са 16), заради което за Драконовия син ще има допълнителен двубой. Доло браавосеца! Twisted Evil Реших да променя малко формата на гласуването и ще пусна анкета с повече от един възможен отговор.
https://asoiaf.bulgarianforum.net/t54-topic
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Squirrelflight Сря Авг 24, 2011 6:34 pm

Ой! Съжалявам, че не съм писала. *срам* pale
Squirrelflight
Squirrelflight
Андал

Брой мнения : 49
Join date : 17.07.2011

http://citadelata.com

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Авг 24, 2011 7:05 pm

Няма проблем. То ако Юмир не беше писал, можеше и никой да не види. Май някаква друга тема я беше затрупала тази и всеки гледа само последната. И без това гласовете ни бяха доста единни.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Авг 24, 2011 9:44 pm

И отново двоен пост! Ето ги резултатите от анкетата:

Белмур Тарт надвива над Евърет Сняг - безапелационна победа от първото минаване.
Мистериозният рицар праща на земята Джон Кервин от първото минаване.
Елиъс Ланистър сваля Хобър Тъли след една счупена пика (тоест, второ минаване).
Делин Черната змия получава тежка рана при първия сблъсък с Джоната Фрей и се отказва.
Двубоят между Балон Хоар и Едард Мартел е ожесточен, разменят се много обиди и много пики, но след пет минавания Мартел прави малка грешка и заравя лице в пръстта.
Аруин Тръстиката надделява над Валарис Ланиспортски. Младостта надделя над опита.
След епичен двубой Джаред Тирел запраща Джулиъс Росби на земята. Май лисиците днес няма да пасат цветя.
Албърт Код и Драконовият син изнасят истински спектакъл на публиката, но в крайна сметка вестеросеца доказва, че дори и да не си помазан рицар, пак си по-добър от браавосец.

След дълги размишления и игра на съдбата (зарчета, защото мненията бяха разделени - четни за Албърт Код, нечетни за Уолдо Фрей и се падна четири), Железният рицар продължава напред с много усилия и двубой, който изправя на крака цялата тълпа. Пиката му май намери Уолдо.

Което оставя за четвъртфиналите номера 2, 23, 1, 7, 9, 11, 13, 17. Както се и очакваше, младите рицарчета изпадаха като мухи, оставяйки само Мистериозния рицар и Джаред Тирел да продължат. Освен това политически неудобните бяха премахнати. Да обощим кой откъде е. От Бурен край има един, от Предела - двама. От Железните острови (колкото и да е странно) пак са двама. Един Ланистър още защитава Запада, а Севера е представен само от Аруин Тръстиката.
Бързината и точността на гласовете при анкетата ми харесаха, а този път няма бойци извън основната схема (точно осем са), заради което анкетата ми се струва добър вариант. Вече знаете как се прави, давайте напред!
https://asoiaf.bulgarianforum.net/t55-topic#275
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Чет Авг 25, 2011 5:32 pm

Троен! Ето ги резултатите от четвъртфинала:

БелмурТарт побеждава със сравнителна лекота Джоната Фрей в единствения не-оспорван двубой на четвъртфиналите.
Мистериозният рицар някак успява да надвие над Албърт Код.
Балон Хоар май е подкрепян от удавения бог, защото, въпреки че не е рицар, побеждава нахъсания младок Джаред Тирел.
Аруин Тръстиката минава напред с мъжка борба срещу Елиъс Ланистър.

И стана тя каквато стана. Въпреки че освен на Балдур Тарт не държах на никой от моите, някак трима от четиримата на полуфиналите са от тях. Е, ще описвам доста неигрови персонажи, какво да се прави. Ако някой държи, мога да отстъпя пътя за неговия претендент, стига никой от останалите да няма нищо против. Код и без това го харесвам повече от Дженевра.

За полуфиналите остават номера 1, 2, 7, 9. Един от Предела, един от Бурен край, от Железните острови и от Севера. Когато се постнат като неигрови персонажи всички участници в полуфинала, ще отворя и две анкети, едната за единия, другата - за другия двубой.
Приемам и молби да се заменят резултатите, ако някой иска и никой няма против. Тези трима мои не ми харесват. Не че не искам да им се занимвам с биографиите - даже напротив, ще ги направя с удоволствие, но изглежда неприятно тенденциозно. Имаше толкова хубави описания, а моите едноредови герои победиха. (вярно, че до полуфиналите стигнаха точно тези, зад които бях вложил малко повече мисъл, но все пак...)
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Юмир Пет Авг 26, 2011 9:35 am

Тя пак добре че победи железния човек, обаче бих заменил жената.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Андин Старк Пет Авг 26, 2011 9:56 am

Тц, какво толкова ти пречеше Код пък на тебе? Laughing
Аз също предлагам да се замени жената.
С Уолдо Фрей.
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Юмир Пет Авг 26, 2011 12:43 pm

Ами аз съм едва до трета книга, обаче ме дразнят всички железничари. Ще взема да ги подложа на геноцид в моето РП.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Пет Авг 26, 2011 2:05 pm

Ще падне голямо клане, защото почти всички мъже са железничари. Твоят е дървар, като гледам.
Иначе Уолдо може пак да се появи на място на мистериозния рицар, но да измислим причина. Тя не иска да се разкрива, а ако победи, ще трябва, и му предлага размяна + въргал в палатката? (смятам да я направи на Роърт Баратеон в женска версия Cool )
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Юмир Пет Авг 26, 2011 2:29 pm

Ооооо, да се повъргаля с Уолдо. Харесва ми Laughing
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Чет Сеп 08, 2011 7:29 pm

Пуснах темата за втория полуфинал. Хайде, Юмире, давай напред! Едно био ни дели от възможна война за наследството на Железните острови, ако хората рекат, че Балон ще умира.

Естествено, както се разбрахме, Уолдо не може току-тъй да се вясне и ще продължи напред под самоличността на мистериозния рицар (Дженевра Цветя), който изглежда не смее да продължи, за да не му свалят шлема пред всички.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Сеп 14, 2011 1:00 pm

Резултати от полуфиналите:
Белмур Тарт принуждава Аруин Тръстиката да се предаде. Мечът продължава напред.
Мистериозния рицар лесно сваля Балон Хоар от седлото, както се и очакваше. Най-сетне железният мъж е повален.

До няколко минути ще отворя темата за финала. А сега - как и кога да убием Балон Хоар и какви точно ще са последниците? Аз виждам избор на крале на Железните острови и междуособници. Ето ги възможните претенденти:
Хортън Дръм, внук на починалия крал Елдред Хоар (и племенник на Балон)
Трисфър Уинч, внук на починалия крал Елдред Хоар (и племенник на Балон)
Геролд Пайк, копеле на Гвин Хоар
И както винаги, ако си спомняте начина, по който железните мъже си избират крале - цял куп претенденти, но тези тримата би трябвало да са основните.


Последната промяна е направена от Карт на Сря Сеп 14, 2011 3:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Юмир Сря Сеп 14, 2011 2:51 pm

Ами аз май ще съм за онзи, чието име не може да се произнесе.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Сеп 14, 2011 3:04 pm

Ех... Чие? Бъди по-точен. Аз всичките мога да ги прозинеса.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by GOD OF TERROR Сря Сеп 14, 2011 4:28 pm

Геролд Пайк , защото е копеле и това ще предизвика голям скандал ...

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Юмир Съб Сеп 17, 2011 2:50 pm

Да, когато беше написано Георлд беше по-трудно за произнасяне.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Нед Сеп 18, 2011 8:52 pm

Ах, да. Уолдо Фрей победи, но както отбелязах и в темата за финала, нещата са малко по-особени. Той се бие като мистериозен рицар и вече веднъж е губил - в осминафинала, от Албърт Код. После Минерва Цветя рещихме да се откаже и да даде бронята си на победения Уолдо (евентуално след малко въргаляне в палатката й). Поради прищявка или нещо друго - ще реши който пише. Ако някой въобще се залови да се запознава с Уолдо Фрей и Минерва Цветя. Колкото до Уолдо - не знаем ще взема ли титлата, ще коронясва ли кралица на красотата, ще получи ли наградата... На последното не бих разчитал, освен ако не си свали шлема, а тогава сигурно ще предизвика скандал и ще му я отнемат... Така и така няма да гледам пиките, вие решавайте. Razz

Така, ако някой ще описва пиките, тоест героя им ще ги гледа - да се чувства свободен да го стори. Карт няма да присъства, освен ако не бъде завлечен там насила. Знаете резултатите. Описвайте свободно!
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Ное 23, 2011 8:11 pm

Добреее, Томен Редвин ритна камбаната.

И сега какво?
На първо място, мисля, че някой Редвин пак трябва да е на престола. След кратък преглед на генеалогията - няма подходящ. След малко повече взиране, изборите ни са два. Първо, вдовицата на Абърфорд Редвин, Лейла Флорент. Неподходяща по явни причини. Второ, Церсей Сняг, полу-сестра на покойния лорд. И тя също не е точно подходяща, но ми се струва по-добър вариант.
Това вероятно ще трябва да се реши от регентския съвет, или те поне ще повлияят до голяма степен.

От друга страна, както е ситуацията, Дорн и Предела май няма да се харесват много. Дори може да се стигне и до въоръжен конфликт. За това ще видим как ще се развият постовете на Нимерия. Както тя ми намекна, ще ни трябва и поглед отвътре. Затова, без много да увъртам, предлагам да създадем специален персонаж за тази работа. Няма да е игрален, ще е специален и от негово име, след като е одобрено какво ще се случва, ще могат да пишат всички желаещи. Ето го и предложението ми за биографията на Маркъс Градниар, коронен принц на Предела и неформален водач на регентския съвет:

Spoiler:

Казвайте си мнението какво ще става с Предела и дали тоз хубостник е подходящ да е "окото отвътре" за тази земя.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Адам Хънтър Сря Ное 23, 2011 8:21 pm

Аз като основен управник на Предела, трябва да имам последната дума ... но да се изкажа. Маркъс може да е подходящ за регент, обаче Тирелите в съвета са двама и без предимството на Редвин, Маркъс бързо губи власт (ако не се лъжа) За Арбор ... кандидата трябва да е някакъв далечен роднина с Редвините и да носи тяхната кръв. Иначе за временен владетел - Церсей

Адам Хънтър
Андал

Брой мнения : 38
Join date : 15.11.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Ное 23, 2011 8:28 pm

Ама нали и сина на Маркъс също е вътре в кюпа? Двама на двама и Томен като "трето" мнение, поне аз така си го представях. Пък и в крайна сметка Предела трябва да остане на Градинарите. Или искаш да предложиш да разбием земята на две и да започне гражданска война? Идеята не е лоша, само че, отново, Тирел би трябвало да са стюарди на Градинар по времето на Завоеванието, а никой не би оставил едни предатели като свои стюарди.

Арбор трябва да е на Редвин, но родословното дърво в момента не го позволява. Само че родословното дърво не е нужно да показва всичко, нали? Пък и няма да е първия случай някой да наследи един дом, макар и да няма реална връзка с него. Кой знае откъде може да се появи някой "Редвин" или Редвин.

На Церсей няма да й се хареса да е временна управителка, както аз го разбирам. Може би ще реши да се омъжи за въпросния Редвин и де факто тя да управлява?
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 3 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите