Песен за огън и лед
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Обсъждане около сюжета на играта

+5
Юмир
Андин Старк
GOD OF TERROR
Squirrelflight
Карт
9 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Авг 10, 2011 7:59 pm

Не Карт , не си прекалил. А сега ще ви искам мнението и помощта. Така , явно няма герои Таргариени , а аз смятам за мой дълг да напиша нещо с Дуум на Валирия. Затова ще ви изкажа накратко идеята си и ще се моля да не ме изгорите на клада , заради ерес Laughing Laughing Laughing
Историята се развива преди хиляди години , а основните герой в историята са валириянците. Те още са пастири и не са открили драконите. Тогава ги забелязва един специфичен бог , който им показва драконите , който са създания , създадени от него самия. И с помощта на драконите , валирианците създават всемогъща империя. Но те вече нямат нужда от бога , затова култът към него запада. И той в свещения си гняв се разцепва на три части. Три отделни бога , с отделни цели и с отделни методи. Единият от тях е Р'хлор , богът на огъня , който смята за своя цел унищожението на Другия , богът съперник на „Разцепеният“ бог. Друго творение на това разцепление е Богинята на Любовта , която се заселва в Лис , където е й култът към нея. А третото чедо на „Разцепеният“ е богинята на драконите , която след редица от събития (които ще опиша , докато героя ми е в Морски страж. Не питайте , решил съм да е тайна.) стига до Валирия и призовава огнена вълна. Тя поглъща всички дракони на Ессос , но не успява да се добере до трите дракона на Драконов камък (сещате се за кои дракони говоря) , защото огнената вълна бива разрушена при докосването с вода. И тези три дракона са попречили на богинята да събере нужната сила , за да отприщи Дуум на Валирия и да оцелее. И така тя се жертва , за да отмъсти на неблагодарните валириянци.
Какво мислите. Ако ви харесва , пишете , за да съм сигурен , че никой няма да се сърди ако го включа „Разцепения“. Ще го впиша в неигрови персонажи. Но , за да му измисля име , ще трябва да знам как е вулкан на валириянски. Ако знаете , пишете.

ПРЕМЕСТЕНО ОТ: https://asoiaf.bulgarianforum.net/t15-topic#132. Оригинален автор - GOD OF TERROR
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Авг 10, 2011 8:15 pm

Дообре, идеята ти за валирианските богове принципно е добра, при все че няма обяснение за тях в романите. Ето ми ги възраженията:

1. Валирианските богове са непознати, но са поне три. Справка - трите дракона на Денерис са кръстени на боговете.
2. Играем 100 години преди Ориста на Валирия. Идеята ми с този период беше, че няма да се налага да се заемаме с епохалния труд около Ориста.
3. Валирия (града) е на остров и само там трябва да е имало разрушение по твоят план.
4. Наистина не знам как ще стане това разцепление. До седма част в книгите може и да научим нещо за мистериозните сили на Вестерос, но сега не знаем нищо и ще трябва да измислиш всичко.
5. Р'Хлор и тази богиня на драконите имат доста подобни методи.
6. Драконите би трябва да са умрели по магия, вероятно заради някакъв особен мор по тях - една огнена вълна няма да им направи много.

А сега, дайте факлите!

Идеята променя света на Мартин и ми е малко терсене, но не мисля, че е добре да я прилагаш. Още повече, не виждам как въобще е възможно да се направи от един човек, освен от самия автор на поредицата - трудът е много и изисква познание на книгите из основи, както и на бележките и идеите на Мартин.
А вулкан на валириански е нещо от сорта на "нещоси-арис". "Арис" вероятно значи огън - "Дракарис" е драконов огън.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by GOD OF TERROR Чет Авг 11, 2011 6:24 am

Просто исках мнение.

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Чет Авг 11, 2011 9:49 pm

Турнира е надалеч, но аз обичам да планирам занапред. Турнирът ще е в Речните земи или в Земите на короната, вие кажете къде точно. Двубоите с пики предлагам да са на системата осминафинал четвъртфинал, полуфинал, финал. Всички рицари, достигнали до полуфинала, ако са неигрови персонажи, ще получат описания в съответната секция. Имам планиран един от финалистите още отсега, но да видим кой ще е фаворита ви. Ще предложа половината участници, вие наименовайте други. Можете и да изразите несъгласие с някое от предложенията ми. Общо трябва да са шестнадесет.

1. Белмур Тарт - на 56 и все още силен и решителен, владетел на дома Тарт и Вечерната зала - личен герб: сребърен меч, насочен надолу под сребърна седемлъчна звезда на зелен фон.
2. Мистериозен рицар - Дженевра Цветя, незаконна дъщеря на един от Тирелите, на 21, силна и войнствена за жена (много подобна на Аша Грейджой) - личен герб: зелен трън с алени капки по себе си на черен фон.
3. Хобър Тъли - на 32, брат на коронния принц на Речните земи - личен герб: няма.
4. Елайъс Дарклин - на 24, внук на краля на Черна вода и лорда на Дъскъндейл. - личен герб: черна пика на златен фон.
5. Нед Пайн - на 26, странстващ рицар - личен герб: корона, пронизана от пречупено копие на вълнисто розов-син фон.
6. Делин Черната змия - на 41, инструктор на гарнизона на Звездопад, седалището на дома Дейн. - личен герб: няма.
7. Балон Хоар - на 47, крал на Железните острови, твърдоглав - личен герб: сива верига, навита на кълбо на черен фон.
8. Клей Рейн - на 19, наследник на Кастрамир - личен герб: няма.

Това са осмина. По един рицар от Речните земи, Предела, Запада, Дорн, Бурен край, Железните острови (тук няма рицари, но кралят е упорит) и двама от Земите на короната. Подчертал съм човека, който при всяко положение ще го пратя до полуфинал, а при добро желание от ваша страна - и на финал. Дайте още осем имена и да видим кой срещу кого и кой ще продължи напред. Ако се стигне до равенство, ще прибегна до зарчета. Smile
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by GOD OF TERROR Съб Авг 13, 2011 12:51 pm

1. Аруин Тръстиката - на 30 , много нахъсан и смел. Популярен войн. Пиката му е втора жена. личен герб: зелена змия с отворена паст на син фон.
2. Джулиъс „Фокс“ Росби - на 40 , все още не е загубил силата си. Майстор на пиката. Много войнствен. Отличен пълководец - личен герб: Оранжева лисица хваща бял заек на червен фон
3. Елиъс Ланистър - Далечен братовчед на Ланистърите. На 48 , странстващ рицар. Едното му око го няма , а с другото недовижда. Но има перфектен слух - личен герб: няма
4. Едард Мартел - на 23 , наскоро помазан в рицарство. Показва завиден талант в боравенето с пики -личен герб: Черна кобра плаши синя мамба на зелен фон
5. Джонатан Фрей - на 34 , все още силен. Приключенията му са легендарни. Братовчед на сегашния лорд Фрей - личен герб: няма
6. и 7. Близнаците Арин - Улл и Джем Арин - два близнака , на по 28 , с черни коси и множество белези. Улл е наследника на Орлово гнездо , след смъртта на по-големият им брат Берик Арин - личен герб: И двамата използват един и същи герб - бяла падаща звезда на черен фон.
8. Валарис Ланиспортски - на 60 , но все още е годен за битка. Има повече опит с турнирите , от който и да е друг жив човек. Лицето му е нашарено с много белези от предишни битки - личен герб : жълт лъв пази сив град на син фон.

* Пуснал съм два човека за полуфинал , избирайте кой да отиде , защото аз лично не мога да избера.

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Нед Авг 14, 2011 12:33 pm

Е, може да са и над 16 предложенията. После ще изберем онези, звучащи най-интересно. Аз държа от моя списък само на първите двама.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by GOD OF TERROR Нед Авг 14, 2011 12:48 pm

Аз пък държа на първите двама и номер 4 .

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Андин Старк Сря Авг 17, 2011 10:52 am

Ехее, супер готини предложения имате и двамата. Аз се включвам само с пет, но при толкова голям избор не вярвам, че би било проблем, че са наполовина на вашите. Та ето го моят списък:

1. Албърт Код, Железният рицар - на 40 години, в юношеските му години лицето му е напълно обезобразено след нападение на акули, след което главите на хищниците са окачени над камината му. Винаги носи желязна маска, която прикрива почти цялото му лице, освен очите и устата. Невероятно добър както с пиката, така и с харпуна. Легенда, в пълния смисъл на думата, сприхав, мрачен, раздразнителен и доста опасен.
Личен герб : Червена желязна маска на бял фон, която разцепва синьо море на две.
2. Ервърт Сняг - на 25 години, копеле на лорд Флинт. Макар и млад, вече си е спечелил славата на невероятно талантлив войн, особено с пиката. Възлагат му се големи надежди въпреки възрастта. Усмихнат, ведър и шеговито настроен.
Личен герб - няма.
3. Ренда Бракън, Дамата в синьо - Около 25-30 годишна. Не се страхува да покаже, че е жена и доста хора гледат с лошо око на подвизите й. Въпреки това е факт, че дъщерята на лорд Бракън е повече от майстор на пиката. Много хора я подценяват и това е последната грешка в живота им. Спокойна, хладнокръвна, отличен тактик.
Личен герб: Синя девица на зелен фон държаща синьо копие.
4. Драконовият син - около 30-35 годишен. Истинското му име е неизвестно (казват му просто Драк), но твърди, че родом е от Браавос. Дали е вярно никой не знае, но уменията му с пиката са пословични - познат е в южните части на Вестерос като един от най-вещите мъже в битка и досега няма загубен двубой.
Личен герб: Бял дракон върху черен фон, който устремено се спуска към сив град.
5. Джон Кервин - 39 годишен. Циничен, с доста отър език и високо самочувствие. В момента е инструктор на войниците в дома на баба си, Фрей.
Личен герб: Зелен лешояд на бял фон разположен над група хора.

Нямам претенции дали някой от моите ще се добере до полуфинал, но държа да отбележа, че ако вземете първия за каквото и да е било, трябва да го запазите жив Laughing
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Авг 17, 2011 3:19 pm

Домът Тарт е описан. Това родословно дърво ми отне два часа. Smile
Юмир, Squirrel, някакви предложения за състезатели на турнира или да почваме да мислим как ще са двубоите?
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Юмир Сря Авг 17, 2011 4:50 pm

Уолдо Фрей
Първороден син на лорд Джоузеф Фрей и негов наследник. Има весел характер, обича да пие. Не си пада по кървища, избягва битките. На тридесет и две години, в разцвета на силите си. Започнал е леко да оплешивява и е малко дебел. Не е особено добър с пиката, но за сметка на това е един от най-сериозните ездачи от тази страна на Тясното море. Външният му вид кара мнозина да го подценяват. Снаряжението му се състои от една ризница, шлем, кръгъл дървен щит и леко ръждясала пика. Язди под знака на Фрей.

Това е единственото ми предложение, но държа на него.


Последната промяна е направена от Юмир на Съб Авг 20, 2011 6:49 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by GOD OF TERROR Сря Авг 17, 2011 6:25 pm

Карт написа:Домът Тарт е описан. Това родословно дърво ми отне два часа. Smile
Заради полуфиналиста си ли го описа? Ако да , давайте вотовете кой ще е моя полуфиналист и да описвам дома му и аз.

GOD OF TERROR
Андал

Брой мнения : 84
Join date : 17.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Авг 17, 2011 6:35 pm

Описах си го защото имах добра идея. И защото ще направя Белмур полуфиналист, а Джармен ще участва в мелето. Освен това планирам интриги в Бурен край. Ако и ти имаш добри идеи, в което не се и съмнявам, опиши и твоите подчертаните.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Squirrelflight Сря Авг 17, 2011 7:23 pm

Джаред Тирел: 23 годишен, за възрастта си Джаред се държи като малко момче. Ужасно саркастичен, хобито му е да тормози другите, но не физически, а психически. Изключително лукав и умее да борави доста добре с пиката. Умело намира слабото място на опонента си бързо и това му дава преимущество в двубоите. Свикнал да получава всичко, младият лорд не приема ‘не’ за отговор.

Личен герб: Две червени рози и една бяла под тях, оформящи кръг върху черно поле.

Това всъщност е единственият състезател на който държа. Razz
Squirrelflight
Squirrelflight
Андал

Брой мнения : 49
Join date : 17.07.2011

http://citadelata.com

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Авг 17, 2011 8:58 pm

Пиките вече се оформят. Остава само Юмир.

Кратък урок по генеалогия и обозначенията й за GOD.

Да вземем за пример едно кратко родословно дърво, като това на Баратеоните от книгата.

..........................................(Стефон Баратеон) - (Касана Естърмонт)
....................................................................|
.............................|---------------------------|---------------------------|
Церсей Ланистър-(Робърт).....Селайз Флорент-Станис...........................(Ренли)
.........................|.......................................|
.....|-------------|-----------------|..........Шарийн
.(Джофри)...Мирцела.................Томен ~ Марджъри Тирел

С тире или с плюс се обозначават браковете. От моето родословно дърво съм приел, че с ~ се обозначава годеж, но това не е задължително. Може и да не го обозначавате. Ако има повече от един син/дъщеря, това се обозначава тъй: |--------------------|------------| и прочее. Броят на чертите надолу - според броя на децата, разстоянието между тях - колкото да е удобно да се впишат евентуални съпрузи. Сега, под това бих теглил една *Забележка, за да уточня, че трите деца на добрия крал Робърт не са точно деца на добрия крал Робърт, а на не-чак-толкова-добрия Джайм. Също така, под под забележка, бих изредил и копелетата му.
Разбира се това е по-лесно да стане в текстов вариант, макар и не така красиво.

(Стефон Баратеон) - (Касана Естърмонт)
Деца:
(Робърт) - Церсей Ланистър; Станис - Селайз Флорент; (Ренли)
Внуци:
От Робърт - Джофри, Мирцела, Томен (обещан на Марджери Тирел)
От Станис - Шарийн.

Недостатъкът на текстовия вариант е, че не е толкова нагледно. Но става за минута (за справка, отне ми десет пъти повече за горната схема).

И последно, всички тези точки са защото форумът не търпи големи интервали, които просто висят - превръща ги в единичен интервал. Във вече направените родословни дървета не си личат, понеже ги боядисваме в бяло. С хе тоя код: [color=white}{/color] (скобите са само средни, т.е. тези []. Промених ги, за да не приеме форума, че наистина прилагам кода и да не излезе). Ако се чудите къде са нужните неща - точката е ясна, надявам се, - е в редицата числа вдясно от нулата или при минуса в num block-a, а | е точно над enter. Става въпрос за обикновена клавиатура при US или GB подредба на клавишите.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Андин Старк Сря Авг 17, 2011 10:12 pm

Чувствам се почти гениална, че се сетих за това с точките и оцветяването им в бяло. Между другото на мен написването на героя ми отне точно два часа, един от които премина в чертаене и нагласяне на линийки Laughing
И сега, по темата - може ли да изредим какви състезания ще има точно? И точно до кога е крайният срок за песните? Да знам дали да се захващам, или пък няма време.
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Авг 17, 2011 10:19 pm

За песните има още една седмица. Спокойно, ще има време. Very Happy

Състезанията предлагам да заемат четири дни (в играта, като постове можем цял месец и повече да го проточим), тоест четири пъти да пращаме да спят героите ни.
Първи ден: Двубои с пики. Всеки от полуфинал нагоре ще бъде описан като неигрови (тоест 4 персонажа), а при добро желание и повече можем да опишем. Давате предложение -> решаваме кой да победи.
Втори ден: Стрелба с лък. Пак давате предложение -> избираме победител.
Трети ден: Мятане на ножове, борба, и прочее "забавления за селяците". Давате предложение -> избираме победител.
Вечерта - надпяване между бардовете. Който направи най-хубавата песен (ще гласуваме като дадете предложения), ще получи честта да наименува и опише барда, или да даде някому другиго да го опише.
Четвърти ден: Меле. Тук ще блести магнар Карт, освен ако някой няма друга идея.

Всяка вечер - състезания по надпиване и надяждане между лордовете.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Андин Старк Сря Авг 17, 2011 10:26 pm

Хехе, то това последното се подразбираше, естествено, че трябва да има много йедини и пийни в дворците, защо иначе ще идват господа благородниците?! Very Happy
Но другото звучи добре, подкрепям този начин на протичане на събитието. И имам питанка. Възможно ли е да се вкара някакъв нов вид състезание? Например имам блед спомен за някакви единоборства между соколари? Няма общо с борбата между птиците, но да речем, че ще се залага на дадена птица, нечие куче при надбягване? И плуването като състезание ми идва наум.
А за простолюдието веднага ми хрумнаха някакви надпревари като надяждане с тиква, да речем, надпиване и прочие ... които така или иначе лордовете си провеждат всяка вечер, де Laughing
Нда. В това време на нощта явно съм доста идейна bounce
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Авг 17, 2011 10:35 pm

Аз принципно работя само през нощта, ако имам избор. Идеите са добри. Втория и третия ден имат доста време за запълване. Стрелбата с лък и бардовските излияния са кратки, доколкото имам база за сравнение. Първият и последният ден заниманията са доста времегубещи.

А за плуването ще трябва да си намерим езеро. Божието око ми се върти в главата.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Андин Старк Сря Авг 17, 2011 10:44 pm

Хах, да, точно за него си мислех. Местоположението е подходящо като цяло за протичането на турнира, може плуването дори да протече на отбори - един плува до острова, предава щафетата на другарчето, то поема и се връща на същинската суша. Ако разстоянието го позволява, разбира се.
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Сря Авг 17, 2011 10:57 pm

По-скоро от брега до някоя лодка и обратно, по две причини. Първо, разстоянието не го позволява и второ, ако някой стъпи на острова нищо чудно да настане една хубава война между първите хора и андалите. Островът е нещо като свето място за онези, които вярват на Старите богове. Говори се, че там още живеят от чедата на гората.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Андин Старк Сря Авг 17, 2011 11:01 pm

Прав си. Не бях сигурна за разстоянието, а пък хич не се замислих за евентуалния конфликт, който може да възникне. По-добре е с лодките. Там вече моят човек с нахапаното от акули лице трябва да спечели, няма как Laughing
Андин Старк
Андин Старк
Пръв човек

Брой мнения : 44
Join date : 20.07.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Юмир Съб Авг 20, 2011 4:02 pm

Ако аз си довлека задника няма да има шанс.
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Съб Авг 20, 2011 4:11 pm

Виртуалния или реалния? Хм...
Дайте да видим кога ще го правим това. До началото на другата седмица предлагам да пускате кандидати за титлата при пиките и евентуално песни. После още седмица-две за другите състезания, а може и по-бързо, ако се разберем лесно... Значи, към 12-ти септември (пада се понеделник) да отворим турнира, става ли?
101-ви пост. Май това е най-голямото число, което съм достигал. Не съм голям форумец, ей.
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Юмир Съб Авг 20, 2011 4:18 pm

Разбирам двоумението ти. Имах предвид виртуалния.
Нямам претенции кога да започне проклетията. Само дето ако ще се довличам май ще трябва да почвам РП вече. Ех...
Между другото пуснах предложението си (3 страница).
Юмир
Юмир
от отвъд Тясното море

Брой мнения : 123
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Карт Пон Авг 22, 2011 1:51 pm

След като всички дадоха предложенията си, време е да оформим двубоите. Ето списъкът на турнирните състезатели в двубоите с пики:

1. Белмур Тарт - на 56 и все още силен и решителен, владетел на дома Тарт и Вечерната зала - личен герб: сребърен меч, насочен надолу под сребърна седемлъчна звезда на зелен фон.
2. Мистериозен рицар - Дженевра Цветя, незаконна дъщеря на един от Тирелите, на 21, силна и войнствена за жена (много подобна на Аша Грейджой) - личен герб: зелен трън с алени капки по себе си на черен фон.
3. Хобър Тъли - на 32, брат на коронния принц на Речните земи - личен герб: няма.
4. Елайъс Дарклин - на 24, внук на краля на Черна вода и лорда на Дъскъндейл. - личен герб: черна пика на златен фон.
5. Нед Пайн - на 26, странстващ рицар - личен герб: корона, пронизана от пречупено копие на вълнисто розов-син фон.
6. Делин Черната змия - на 41, инструктор на гарнизона на Звездопад, седалището на дома Дейн. - личен герб: няма.
7. Балон Хоар - на 47, крал на Железните острови, твърдоглав - личен герб: сива верига, навита на кълбо на черен фон.
8. Клей Рейн - на 19, наследник на Кастрамир - личен герб: няма.
9. Аруин Тръстиката - на 30 , много нахъсан и смел. Популярен войн. Пиката му е втора жена. личен герб: зелена змия с отворена паст на син фон.
10. Джулиъс „Фокс“ Росби - на 40 , все още не е загубил силата си. Майстор на пиката. Много войнствен. Отличен пълководец - личен герб: Оранжева лисица хваща бял заек на червен фон
11. Елиъс Ланистър - Далечен братовчед на Ланистърите. На 48 , странстващ рицар. Едното му око го няма , а с другото недовижда. Но има перфектен слух - личен герб: няма
12. Едард Мартел - на 23 , наскоро помазан в рицарство. Показва завиден талант в боравенето с пики -личен герб: Черна кобра плаши синя мамба на зелен фон
13. Джонатан Фрей - на 34 , все още силен. Приключенията му са легендарни. Братовчед на сегашния лорд Фрей - личен герб: няма
14. и 15. Близнаците Арин - Улл и Джем Арин - два близнака , на по 28 , с черни коси и множество белези. Улл е наследника на Орлово гнездо , след смъртта на по-големият им брат Берик Арин - личен герб: И двамата използват един и същи герб - бяла падаща звезда на черен фон.
16. Валарис Ланиспортски - на 60 , но все още е годен за битка. Има повече опит с турнирите , от който и да е друг жив човек. Лицето му е нашарено с много белези от предишни битки - личен герб : жълт лъв пази сив град на син фон.
17. Албърт Код, Железният рицар - на 40 години, в юношеските му години лицето му е напълно обезобразено след нападение на акули, след което главите на хищниците са окачени над камината му. Винаги носи желязна маска, която прикрива почти цялото му лице, освен очите и устата. Невероятно добър както с пиката, така и с харпуна. Легенда, в пълния смисъл на думата, сприхав, мрачен, раздразнителен и доста опасен.
Личен герб : Червена желязна маска на бял фон, която разцепва синьо море на две.
18. Ервърт Сняг - на 25 години, копеле на лорд Флинт. Макар и млад, вече си е спечелил славата на невероятно талантлив войн, особено с пиката. Възлагат му се големи надежди въпреки възрастта. Усмихнат, ведър и шеговито настроен.
Личен герб - няма.
19. Ренда Бракън, Дамата в синьо - Около 25-30 годишна. Не се страхува да покаже, че е жена и доста хора гледат с лошо око на подвизите й. Въпреки това е факт, че дъщерята на лорд Бракън е повече от майстор на пиката. Много хора я подценяват и това е последната грешка в живота им. Спокойна, хладнокръвна, отличен тактик.
Личен герб: Синя девица на зелен фон държаща синьо копие.
20. Драконовият син - около 30-35 годишен. Истинското му име е неизвестно (казват му просто Драк), но твърди, че родом е от Браавос. Дали е вярно никой не знае, но уменията му с пиката са пословични - познат е в южните части на Вестерос като един от най-вещите мъже в битка и досега няма загубен двубой.
Личен герб: Бял дракон върху черен фон, който устремено се спуска към сив град.
21. Джон Кервин - 39 годишен. Циничен, с доста отър език и високо самочувствие. В момента е инструктор на войниците в дома на баба си, Фрей.
22. Уолдо Фрей - Първороден син на лорд Джоузеф Фрей и негов наследник. Има весел характер, обича да пие. Не си пада по кървища, избягва битките. На тридесет и две години, в разцвета на силите си. Започнал е леко да оплешивява и е малко дебел. Не е особено добър с пиката, но за сметка на това е един от най-сериозните ездачи от тази страна на Тясното море. Външният му вид кара мнозина да го подценяват. Снаряжението му се състои от една ризница, шлем, кръгъл дървен щит и леко ръждясала пика. Язди под знака на Фрей.
23. Джаред Тирел: 23 годишен, за възрастта си Джаред се държи като малко момче. Ужасно саркастичен, хобито му е да тормози другите, но не физически, а психически. Изключително лукав и умее да борави доста добре с пиката. Умело намира слабото място на опонента си бързо и това му дава преимущество в двубоите. Свикнал да получава всичко, младият лорд не приема ‘не’ за отговор. Личен герб: Две червени рози и една бяла под тях, оформящи кръг върху черно поле.

Фрей като че ли имат най-силно участие. От Бурен край е само номер едно, Белмур Тарт.
За Предела яздят двама Тирели - номера 2 и 23, макар че дамата е под прикритието на мистериозен рицар.
Речните земи са много сериозно представени от номера 3, 13, 19, 22, а и Клей Кервин (21), макар да е от Севера вероятно ще се бие под знака на Фрей.
Земите на кралете на Черна вода също имат много защитници, в това число и един от кралската фамилия. Номера 4, 5 и 10.
Дорнците също са изпратили шампионите си на север - номера 6 и 12.
Самият крал на Железните острови е решил да препусне с пика в ръка - номер 7. Друг от рицарите на железните мъже е прочутият Албърт Код, номер 17.
Запада също е много силно представен, особено от дома Ланистър. Защитници на Запада са номера 8, 11 и 16.
Севера, макар че няма рицарски традиции, също е намерил верни мъже, които да се бият за него: номера 9, 18 и 21 (макар че последният е в служба на дома Фрей).
Изтока има много благородни защитници от дома Арин - близнаците Арин, номера 14 и 15.
На последно място, но не и по важност, на турнира иска да се прослави един войн чак от отвъд Тясното море - Драконовият син, номер 20.

Тъй като рицарите са повече от 16 (което е хубаво, впрочем), добавям още един кръг - предварителен кръг, в който ще влязат само бойците, които още не са се доказали. Всички останали влизат от първия кръг. Онези, които ще се включат по-късно са номера 1, 3, 6, 7, 9, 10, 11, 13, 16, 17, 18, 21, всички заради известността си и заради това, че са се доказали като воини. Изключение прави лейди Бракън, тъй като всички искат да я видят как се проваля и нямат нищо против да я пратят на предварителен кръг (трудно е да бъдеш жена-войн). Второ изключение е Драконовия син. Никой не иска да види браавосец да вземе титлата и е решено той да почне от предварителния кръг. Въпреки това хората биха предпочели него пред дамата.
Това значи че в предварителния кръг ще участват номера 2, 4, 5, 8, 12, 14, 15, 19, 20, 22, 23. Пиша на произволен принцип, без да им гледам имената.
2 срещу 15
4 срещу 22
5 срещу 23
8 срещу 20
14 срещу 19.
12 срещу победителя от двубоя между 14 и 19 (в случай, че лейди Бракън случайно рече да победи, та да я прекарат през още един двубой.)

Това е. Сверявайте със списъка и пишете кой предпочитате да победи и да продължи в следващия кръг. Утре привечер затварям гласуването и продължаваме напред със следващия кръг.

EDIT: Е, добре, вдругиден вечер (сряда)


Последната промяна е направена от Карт на Вто Авг 23, 2011 6:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Карт
Карт
Пръв човек

Брой мнения : 325
Join date : 15.07.2011

http://en-teria.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Обсъждане около сюжета на играта - Page 2 Empty Re: Обсъждане около сюжета на играта

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите